Karmy suche

Awatar użytkownika
czardasz
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 10 maja 2009, 08:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Karmy suche

Post autor: czardasz »

A jak oceniacie Purinę Pro Plan Puppy Large Robust?
Czardasz był na Purinie Dog Chow, miał ładne kupki i ładnie też nabiera ciałka. Wydaje mi się, że Pro Plan jest lepszy?
Iwona i Czardasz

Obrazek
Eriu
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 16:29
Gadu-Gadu: 2210590
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Karmy suche

Post autor: Eriu »

Pro Plan jest lepszy jakościowo, ponieważ ma na pierwszym miejscu w składnikach kurczaka, a nie zboża, tak jak jest to w przypadku Dog Chow. Ponadto jest to określone jako kurczak, a nie jako produkty pochodzenia zwierzęcego. Moja Beza (wprawdzie nie ogar) dłuższy czas była karmiona Pro Planem i wszystko było w porządku.
Aczkolwiek teraz przerzucamy się na Acanę, ponieważ składniki są bardziej zróżnicowane, są różne mięsne źródła białka i nie ma tej nieszczęsnej kukurydzy.
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Karmy suche

Post autor: diamantina »

Z PRO PLANA bardziej polecam z ryżem i łososiem (śliczna, mocna i błyszcząca sierść) lub z jagnięciną, ze zwykłej Dog Chow polecam tylko z jagnięciną :)
Awatar użytkownika
czardasz
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 10 maja 2009, 08:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Karmy suche

Post autor: czardasz »

Zastanawiam się jeszcze nad Royalem Giant i Acaną Puppy Large breed. Chociaż po royalu mój Dolar miał rozwolnienie, ale może ogarom lepiej służy?
Iwona i Czardasz

Obrazek
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Karmy suche

Post autor: diamantina »

czardasz pisze:Zastanawiam się jeszcze nad Royalem Giant i Acaną Puppy Large breed. Chociaż po royalu mój Dolar miał rozwolnienie, ale może ogarom lepiej służy?
Ogarom służy to, co jest najbardziej proste, bez wymyślań ;)

Skoro karmiłaś go już jakąś karmą, która mu służyła i nic mu nie było, to dalej to dawaj i nie przejmuj się opiniami, jeśli jakieś złe znalazłaś o tej używanej przez Ciebie karmie.
Nawet jakbyś karmiła Pedigree i z psiakiem wszystko byłoby OK, to nie słuchaj innych, tylko kontynuuj to dalej.
Im bardziej będziemy wymyślać i doświadczenia na naszych psiakach robić, tym gorzej dla nich.
Jednemu psiakowi służą bardziej tańsze karmy innemu droższe, a najgorzej jest już jak zaczynamy słuchać innych "mądrzejszych" takich, którzy np. mówią: "a ta karma to najgorsza na rynku", a jej np. nie dawali swojemu psiakowi, to skąd wiedzą jaka ona jest? :]
Wiele też karm tych droższych wg mnie jest baaardzo przedobrzona, przebiałkowana i przewitaminizowana jeśli chodzi o skład :-/ Ale to moje osobiste zdanie, lekarzem ani żadnym dietetykiem też nie jestem :)
mama_ogara
Posty: 12
Rejestracja: środa 03 cze 2009, 16:43
Gadu-Gadu: 5300457
Lokalizacja: Lublin

Re: Karmy suche

Post autor: mama_ogara »

No tak to jest z tymi karmami,jednym służy dana karma bardziej,a innym mniej
moja Zwinka jadła Pro Plan,ale musieliśmy zmienić bo miała takie śluzowate kupy
zmieniłam jej na Nutre Gold Breeders Bag i wszystko teraz jest ok
jeden minus tej karmy to małe granulki,ale Zwinka świetnie sobie z tym radzi
mania
Posty: 14
Rejestracja: środa 01 lip 2009, 21:06

Re: Karmy suche

Post autor: mania »

Po naszych licznych podejściach pod różne karmy - hills jest bezkonkurencyjny!!!!! Cena zabójcza u weterynarza 250 zł za 15 kg. Korzyść za to też bardzo odczuwalna :lol: Przez 4 miesiące ANI JEDNEGO BĄKA (przynajmniej publicznie).
diamantina
Posty: 399
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 16:42

Re: Karmy suche

Post autor: diamantina »

czardasz pisze:Zastanawiam się jeszcze nad Royalem Giant i Acaną Puppy Large breed. Chociaż po royalu mój Dolar miał rozwolnienie, ale może ogarom lepiej służy?
Czardasz
a dlaczego chcesz swojemu psiakowi dawać Gianta? Czy ogar polski to rasa giant? :lol:
Awatar użytkownika
Dymkowa
Posty: 91
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 12:01
Gadu-Gadu: 4088068
Lokalizacja: miasto Wawa, miasto Warszawa ;-)

Re: Karmy suche

Post autor: Dymkowa »

- Uwaga, to nie jest płatna reklama :gleba: -

Moja koleżanka zaczęła sprowadzać z UK karmy stworzone przez hodowców BC, którzy nijak nie mogli dopasować dobrych karm dla swoich psów (różny wiek, różna aktywność, różne "zadania do wykonania"). Można przeczytać tutaj:

http://www.lsd-bordercollie.pl/csj/index1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przy każdej karmie podane są analiza i skład, można sobie dobrać wedle własnych potrzeb.

U mnie psy są przede wszystkim na BARFie, ale ponieważ koło mnie nie ma dobrego mięsnego, a przechowywać większej ilości nie mam gdzie, więc pomagam sobie karmami. Jeża w zasadzie zeżre wszystko z prędkością światła ;) ale miałam z nią problem z szybkim tyciem i kiepską sierścią. Z CSJ Magda doradziła mi karmę "dla myśliwskich niepracujących" i generalnie z sierścią i figurą Jeżackiej jest o wiele lepiej :-)

Karmy mają sporo ziół, dzięki czemu qoopa niemal nie ma zapachu. Tak samo po otwarciu worka nie czuć suchą karmą w całym domu ;-)

Dodatkowym atutem jest bardzo dobra cena ;)
OBOZY WAKACYJNE http://tinyurl.com/yhbxg4c" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.dogodogo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.canissapiens.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


"Nie skupiaj się na uczeniu posłuszeństwa za wszelką cenę. Najpierw zbuduj więź ze swoim psem, reszta przyjdzie sama"
(za: Turid Rugaas)
monik

Re: Karmy suche

Post autor: monik »

Dymkowa pisze:...Tak samo po otwarciu worka nie czuć suchą karmą w całym domu ;-)

Dodatkowym atutem jest bardzo dobra cena ;)
A ja Ci powiem, że to wcale nie jest dobrze, że ta karma nie "waniajet" :]
Psy bardzo lubią jeść coś co "pachnie" i im karma bardziej aromatyczna tym lepiej psiakom smakuje.
Poza tym tam na tej stronie jeden border collie ma stojące uszy, to może od tej karmy? :strach_2:
Wyobrażacie sobie ogarka ze stojącymi uszami? :strach_2:

- żartuję sobie :lol:
ODPOWIEDZ